wtorek, 8 września 2009
WSPOMNIENIE LATA - kamień

SPRZEDANE

Pomarańczowo - żółty element dekoracyjny wykonany z prostokątnego kamienia, z aborygeńskim motywem słońca, rzeki i kobiety ozdobi i rozjaśni każde nawet najbardziej ponure wnętrze.

Wykonany metoda malarstwa kropkowego, pokryty lakierem, dzięki czemu jest odporny na ścieranie. Sygnowany. Można go postawić, położyć lub powiesić na ścianie.

Wysokość - 15 cm
Szerokość - 5 cm
WAGA - 0,4 kg

KSIĘŻYCOWY KAMIEŃ

SPRZEDANE 


Księżyc rządzi pamięcią, duszą, podświadomością. Jest symbolem tajemnych, zakrytych stron Natury, zasady męskiej i żeńskiej, miłości. Dobrze jest go położyć w sypialni w pobliżu łóżka. Cykliczność jego faz jest symbolem płodności, uchodzi za opiekuna zakochanych, sprawcę lekkiego porodu.

Wykonany został przeze mnie własnoręcznie, pokryty jest farbami akrylowymi i lakierem, dzięki czemu jest odporny na ścieranie i zniszczenie. Sygnowany. Ponadto jest pięknym elementem dekoracyjnym.

WYMIARY - 8 x 6 cm
WAGA - 0,2 kg

ZIELONO-ŻÓŁTY AMULET

ZIELONY I ŻÓŁTY – kolor ciepła, słońca, letnich wspomnień. Kolory relaksu, odprężenia, jeden oobudza do życia, do działania, wywołuje radość, wprowadza w stan eurofii, grugi zwiększa optymizm i wiarę w siebie. Ich połączenie rozładowuje wszelkie napięcia i konflikty.

POMARAŃCZA - wisiorek

POMARAŃCZOWY – kolor radości, młodości, otwartości na otaczajacy nas świat. Charakterystyczny dla osób kompetentnych, zorganizowanych, aktywnych, choć zarazem niecierpliwych. Przywraca chęć do życia, zwiększa motywację do działania, podnosi poczucie własnej wartości. Niewskazany dla osób, które czują się osamotnione, zagubione.
Wykonany jest z krążka drzewa cedrowego, pomalowamy własnoręcznie oraz zabezpieczony lakierem, stanowi idealny dodatek garderoby, a jednocześnie zwiększa motywację do działania, podnosi poczucie własnej wartości.

ZIELONY WISIOREK


ZIELONY - kolor relaksu, odprężenia, wiosennej budzącej się do życia przyrody. Wywołuje uczucie spokoju i bezpieczeństwa. Zieleń nie powoduje ani pasywnych, ani aktywnych odczuć. Cechuje osoby nowatorskie, lubiące zmiany i przygody, osoby, które nie potrzebują dodatkowej motywacji do działania. Zwiększa optymizm, wiarę w siebie i innych. Niewskazany dla potrzebujących energii do działania, sprzyja nudzie powolności i bierności.

Wykonany jest z krążka drzewa cedrowego, pomalowamy własnoręcznie oraz zabezpieczony lakierem, stanowi idealny dodatek garderoby, a jednocześnie zwiększa optymizm, wiarę w siebie i innych.

ŚRENICA - 3 cm

RÓŻOWY WISIOREKRÓŻOWY – to najbardziej kobiecy kolor, to kolor romantycznych spacerów i kolacji we dwoje. Pobudza organizm. Charakteryzuje osoby pewne siebie, lubiące ryzyko, spragnione miłości, a także wrażliwe, skłonne do wzruszeń, potrzebujące zainteresowania i współczucia. Niewskazany dla osób niedojrzałych emocjonalnie, gdyż może je przytłaczać.

WISIOREK został wykonany z krążka drzewa cedrowego, pomalowamy własnoręcznie oraz zabezpieczony lakierem, stanowi idealny dodatek garderoby, a przy okazji zapewnia szczeście noszącemu go.

Średnica - 3 cm

CENA - 25,00
przesyłka - 0,00

ŻYJ KOLOROWO

Czym byłby świat pozbawiony kolorów?


Takie pytanie może sobie postawić każdy z nas...

Kolory, którymi się otaczamy, mieniące się tysiacami barw ulice, witryny sklepowe, przyroda przyciągają nasz wzrok, bądź wręcz odpychają.
Przypisywanie znaczenia poszczególnym kolorom ma wymiar niemal magiczny.
Faktycznie, po głębszym zastanowieniu coś w tym jednak jest.
Wystarczy zastanowić się nad własnymi prozaicznymi wyborami koloru sukienki, butów, czy sofy do pokoju.
Poczucie harmonii, wypełniająca nas energia, wewnętrzne wyciszenie, bądź zadziorność w stosunku do innych i świata biorą się niejednoktornie z właściwego, często nieświadomego wyboru otaczających nas barw.
Warto znać ich znaczenie, chociażby dlatego, by umieć podświadomie wpływać na otoczenie oraz swój nastrój, wystarczy mały kolorowy drobiazg, broszka, wisiorek, czy kolorowe guziki przy czarnej bluzce, by świat wokół nas nabrał innych barw, a nasze samopoczucie poprawiło się.


Poznanie znaczenia konkretnej barwy oraz jej wpływu na nasze zachowanie pozwoli nam na pełniejsze wykorzystanie naszego potencjału.

Znaczenie kolorów:

BIAŁY – zajmuje szczególne miejsce w palecie barw, to kolor nieograniczonej przestrzeni, kojarzy się z nieskazitelna czystością i niewinnością. Przynosi spokój, koi złe emocje - jest więc idealnym lekarstwem na sytuacje stresowe. Jednocześnie daje poczucie swobody, zachęca do działania i nowych pomysłów. Chętnie otaczają się nim indywidualiści, osoby dynamiczne, lubiące samodzielnie kierować swoim życiem. Niewskazany dla osób samotnych o niskim poczuciu własnej wartości.


ŻÓŁTY – kolor ciepła, słońca, letnich wspomnień. Kolor ten pobudza do życia, do działania, wywołuje radość, wprowadza w stan eurofii. Z racji tego że jest najjaśniejszym kolorem w palecie barw dodaje nam pewności siebie, rozładowuje wszelkie napięcia i konflikty. Należy go jednak stosować z umiarem, ponieważ jego nadmiar może doprowadzić do rozdrażnienia, irytacji i pogorszyć nasze samopoczucie.
Niewskazany dla osób wrażliwych na krytykę i niestabilnych.

RÓŻOWY – to najbardziej kobiecy kolor, to kolor romantycznych spacerów i kolacji we dwoje. Pobudza organizm. Charakteryzuje osoby pewne siebie, lubiące ryzyko, spragnione miłości, a także wrażliwe, skłonne do wzruszeń, potrzebujące zainteresowania i współczucia.
Niewskazany dla osób niedojrzałych emocjonalnie, gdyż może je przytłaczać.

POMARAŃCZOWY – kolor radości, młodości, otwartości na otaczajacy nas świat. Charakterystyczny dla osób kompetentnych, zorganizowanych, aktywnych, choć zarazem niecierpliwych. Przywraca chęć do życia, zwiększa motywację do działania, podnosi poczucie własnej wartości.
Niewskazany dla osób, które czują się osamotnione, zagubione.

CZERWONY – to najbardziej jaskrawy i dramatyczny kolor w palecie barw, przywołuje gorącą, namiętną miłość. Jest symbolem ognia, ciepła. Charakteryzuje osoby chcące przyciągać uwagę otoczenia, ambitne, anergiczne i odważne. Wskazany dla przemęczonych, ospałych, pozbawionych woli walki, spragnionych sukcesu i doznań zmysłowych.
Niewskazany dla choleryków i ludzi zestresowanych.

NIEBIESKI – wywołuje w nas wspomnienia beztroskich chwil, błękitu nieba i głębi oceanu. Wywołuje w nas lekkość, spokój, jest idealny by się zrelaksować, a jednocześnie pobudza do pracy. Kolor chłodny. Jest symbolem osób o umyśle analitycznym, spostrzegawczych i pełnych wyobraźni. Wskazany dla wyczerpanych psychicznie, potrzebujących spokoju i wypoczynku. Sprzyja samodzielności i ułatwia podejmowanie decyzji.
Niewskazany dla przygnębionych i zdenerwowanych może wywoływać rozdrażnienie.

ZIELONY - kolor relaksu, odprężenia, wiosennej budzącej się do życia przyrody. Wywołuje uczucie spokoju i bezpieczeństwa. Zieleń nie powoduje ani pasywnych, ani aktywnych odczuć. Cechuje osoby nowatorskie, lubiące zmiany i przygody, osoby, które nie potrzebują dodatkowej motywacji do działania. Zwiększa optymizm, wiarę w siebie i innych.
Niewskazany dla potrzebujących energii do działania, sprzyja nudzie powolności i bierności.

FIOLETOWY – przywołuje mistyczne i zagadkowe reminiscencje. Jest to kolor bardzo łagodny, osoby identyfikujace się z nim są pelne intiuicji i uczuć, niejednokrotnie władcze. Fiolet ułatwia zrozumienie własnych potrzeb. Wskazany dla pragnących zgody i miłości, ciszy i spokoju.
Niewskazany dla osób o niskiej samoocenie.

BRĄZOWY – to kolor bezpieczny i ciepły. Osoby lubiące ten kolor są uczciwe, praktyczne, uporządkowane, w razie potrzeby służą zawsze swoją pomocą. Sprzyja skrywaniu uczuć, a stosowany w nadmiarze może przygnębiać. Wskazany dla osób spragnionych życiowej stabilizacji i bezpieczeństwa, chcących uporządkować swoje życie. Niewskazany dla osób zamkniętych w sobie, skrywających emocje, o niskim poczuciu wartości.

CZARNY – to kolor magii, czarów i tajemnic. Działa wspierająco, inspirująco, ale także ochronnie. Przeciwdziała niepożądanym zmianom. Charakteryzuje osoby zdyscyplinowane, ceniące niezależność, obdarzone silną wolą.
Niewskazany dla osób niepewnych siebie, przygnębionych i załamanych. Wywołuje poczucie alienacji.

Zafascynowana kolorami i ich znaczeniem stworzyłam serię kolorowych wisiorków.

Zapaszam serdecznie do zabawy kolorami.